Projekt „V zdravém těle zdravý duch – zkvalitnění a zmodernizování tělesné výchovy na škole" , který realizuje o.s. Ručičky spolu se školou za podpory Středočeského Fondu hejtmana, byl zahájen. V měsíci září bylo školní tělocvičné nářadí obohaceno o nový odrazový můstek a v pátek 8. listopadu 2013 odjeli žáci plavat. Dopolední výuka plavání proběhla v plaveckém bazénu TJ Spartak Vlašim. Dvouhodinového výcviku se zúčastnili téměř všichni žáci školy za doprovodu vyučujících, autobusová doprava byla zajištěna soukromým dopravcem.
