Tel.: 327 531 225  |

Tak jsme se tedy pěkně vybarvili“, řekli jsme si při pohledu na naše hotová díla a společně se těšili z prožitých aktivit na školní zahradě i ve třídě samotné.

Podzimní příroda a každodenní  výšlapy  do okolí našeho  města  nás inspirovaly ke tvořivé činnosti i netradičním pohybovým hrám. Jsme pyšní na svá nová trička. Pro maminku domů nebo pro brášku do školky, pracovali jsme se  šablonami  a foukacími fixami. Nechali jsme prostor vlastnímu nápadu, míchali jsme barevné  koktejly a dali tak vzniknout motivům na přední i zadní straně trička. Chvílemi jsme záviděli ročnímu období, které  nastalo.Tak dlouho je na světě dokonalým malířem, zkusili jsme to tedy jako on.

Školní zahradu jsme nejprve vzorně uklidili a posílili svaly s hráběmi a pracovním kolečkem. Spadané listí bylo námětem našich venkovních her. Skok do hromady listí, válení sudů v listí, hod do výšky listem. Plni zážitků z boje o vítězství a první místo jednotlivců i družstev jsme uvítali kaštanový relax v poklidu třídy školní družiny. Naše nasbírané kaštany se již nevršily v krabicích, vyzkoušeli jsme si tedy jejich ozdravné účinky na vlastní kůži.  Protáhli jsme bosá chodidla nezvyklým  terénem  plným hladkých  kaštanů, povídali jsme si vleže na příjemné matraci z kaštanů a také se uvelebili na podsedáku, který byl opět plný kulatých plodů.  Kaštanové lázně nás učarovaly, některé  dokonce  i  uspaly. Námět na domácí pokračování jsme s nadšením sdíleli s našimi rodiči a rozběhli se posbírat poslední spadané plody. Ti nejmladší z nás ještě vytvořili obrázky a pomocí šablon si užili výtvarnou výchovu trochu jinak, bez pastelek.

Říjnové hry a zábava se překulily do listopadového měsíce, tak hurá do krásné a naučné zábavy zas a znovu.