V úterý 1. října 2013 následovala exkurze do prvorepublikové historické cukrárny, umístěné na zámku u nás ve Zruči nad Sázavou. Žáci zde malovali, prohlíželi si cukrářské formy, nástroje, makety dortů, čokolád i zákusků a měli možnost si i sladkosti ochutnat. Zároveň jsme se podívali do Království panenek a medvídků ve vyšších patrech zámku. Hračky byly pro žáky velkým zážitkem, jen těžko jsme uhlídali jejich hbité ručičky, které si chtěly panenky, panáčky, medvídky a drobnosti osahat a pohrát si s nimi.
