Tel.: 327 531 225  |

S  žáky  6., 7., 8. a 9. ročníku  jsme  se zapojili do projektu s názvem 3D MĚSTEČKO.

Dům dětí a mládeže v Kutné Hoře ( DDM KH)  nabídl inspirativní a zajímavou tvořivou činnost  (v časovém rozmezí  15. – 27. 9. 2023), při které šlo  skutečně  o  VELKÉ MALIČKOSTI.  Vycházkami jsme se rozhlédli  po našem městě,  zašli  do slepých uliček a pátrali po zajímavých detailech staveb a podobách domů obecně.  Míjeli jsme místní zahrádky, zastavili jsme se pod lampou veřejného  osvětlení , přirovnali  ji ke špejli či klacíku s nalepeným korálkem na  samém  vrcholu, a také jsme si  představili  například detaily  pojízdných  vrat garáže vyrobených  z kartonu. Naše zážitky a  náhledy  z okružní cesty městem jsme se tedy snažili přenést do vybraných hodin výtvarné výchovy a pracovních činností. Pracovali jsme netradičními technikami a použili především  recyklovaný materiál. Stříhali jsme, lepili jsme a na chvíli se z nás stali designéři,  kteří  zodpovídali  za detaily naší společné práce.   Představivost  byla  v plném proudu a na správném místě. S pocitem dobře odvedené práce, s  radostí  originálního nápadu,  jsme se nakonec  vyfotili a zdokumentovali  výsledek naší práce a snahy. Finální podobu domu  jsme  ještě doplnili o vizitku naší školy a v daný termín  přepravili do DDM KH. Již se těšíme na trvalou expozici  plnou domků a domečků  ze škol  a školek  širokého okolí, která bude přístupná  veřejnosti  po celý školní rok. Rozhodně ji také navštívíme!