Ve středu 29. listopadu jsme si udělali výlet DO PEKLA. Dům dětí a mládeže DOMINIK v Kutné Hoře lákal celý listopadový měsíc nevšední expozicí doplněnou o čertovskou výstavu. I přes počáteční nejistotu a trochu strachu jsme si toto nemohli nechat ujít. Chtěli jsme poznat sídlo samotného Lucifera, podívat se do čertí školy nebo pod pokličku čertí kuchyně. Čekalo nás podzemní sklepení plné úkolů a světelného dobrodružství. Zjistili jsme, že tma není náš nepřítel, Na výbornou jsme bystřili všechny smysly a užívali si zábavného tajemna. Zajímavé vyprávění milé paní průvodkyně nám dalo spoustu odpovědí a my se chtěli stále ptát a znát. Dostali jsme několik rad a návodů. Již víme, kdo ze zvířecí říše našeptává čertům, jak poznáme, že se k nám čerti blíží a proč visí na zámku kozího chlívku plechový zvonek.  Herní kartu jsme v průběhu  tajemné zábavy společně vyplnili splněnými úkoly a na poslední chvíli se ještě radili o správnosti. Chceme přeci být mezi vítězi a pochlubit se ostatním spolužákům ze školy! Schody do nebe, tedy vlastně zpátky na zem, nám daly zabrat.  Ale kdo se hýbe, nezlobí a pytel s neposlušnými hříšníky ve sklepě ještě nebyl úplně plný!  Zázemím během celé návštěvy nám byla klubovna, Nakreslili jsme spoustu obrázků a některé nechali na veřejné výstavní tabuli v prostorách budovy. V pohodlí gauče jsme si poslechli i pohádku o Luciferovi, kterou nám spontánním nápadem dopodrobna převyprávěl náš úžasný kamarád Milánek. Došlo i na krátkou prohlídku celoroční výstavy projektu 3D MĚSTEČKO v celých prostorách budovy DOMINIKA. Našli jsme dílo našich starších spolužáků a byli jsme pyšní, že jsme mezi spoustou dalších vystavovatelů na veřejnosti. A ikdyž venku napadl čerstvý sníh, nemohli jsme zapomenout na zahradu a dopravní hřiště a co teprve venkovní posilovna? Než nám přijel autobus, který nás odvezl zpět do školy v Uhlířských Janovicích, užili jsme si zapadanou zábavu a neodolali venkovním aktivitám. Někteří z nás přičarovali andílka ze sněhu, jiní hledali našeptávače čertů, zkrátka společně jsme strávili  pěkný kouzelný den.