Prosincem pro mnohé z nás začíná jedno z nejkrásnějších období v roce. A pokud se podaří toto adventní období umocnit sněhovými vločkami, které se udrží několik dní i v nížinách, tak není na co čekat. Okamžitě jsme vytáhli ze sklepa boby a už jsme jezdili na kopečku před naší školou. Jako maskota, který na nás při bobování dohlížel, jsme si postavili sněhuláka. Začátek měsíce jsme pojali v duchu čertovského tvoření. Za asistence velikého čerta Berta jsme si vyráběli malé čertíky Bertíky z papírových ruliček. A jelikož školní zahrada byla zasypaná sněhem, nezapomněli jsme ani na ptáčky, a každý den jsme jim naplnili krmítko dobrotami. K adventu neodmyslitelně patří dodržování tradic. Vyrobili jsme si adventní věnce na dveře i na stůl, rozkrojili jablíčko, vyzdobili družinu jmelím. Na svátek Barbory jsme si nařezali barborky ze stromů a keřů a čekali, zda nám do zimních prázdnin rozkvetou. A protože se blížila vánoční besídka, napekli jsme pro očekávanou návštěvu vánoční cukroví. Než jsme se všichni odebrali domů ke svým stromečkům a rodinám, pozvali jsme si do školy naši babičku Haničku k poslednímu letošnímu tvoření. Za doprovodu vánočních písní a koled jsme si společně vytvořili vánoční svícny, které některým z nás posloužily jako vánoční dárek pro maminky a babičky. Nakonec jsme si navzájem popřáli požehnané vánoční svátky a mohli jít domů očekávat Ježíška.