Novoroční školní družina odstartovala netradiční výtvarnou činností a přivítala tímto mezi námi NOVÁČKA. Ohňostroje z plakátových barev oživily naše vzpomínky půlnočního odpočítávání a rozzářily školní nástěnky. Dárečky jako symboly štěstí v podobě čtyřlístku či prasátka se těšily na spolužáky, na paní učitelky i milé rodiče, tvořili jsme a bavili se na míru novým začátkům a prvnímu měsíci kalendářního roku 2024.  Tradičně jsme nemohli zapomenout na tradice našich předků a vyzkoušeli si vybrané novoroční zvyky. Věštili jsme budoucnost z látkového pytlíku, vycinkali jsme ze všech koutů všechno zlé a strašidelné, nehádali se a nezlobili. Vycházkou jsme se vydali do městského parku a poslali po vodě naše lodičky přání. Proud potoka jim dal správný směr a my zamávali kouzlu na brzkou shledanou. Naší lednovou uvítanou jsme zakončili TRIKEM, který jsme sdíleli o vánočních prázdninách s kamarády i paními vychovatelkami.  Bezvadný zážitek a příspěvek k ohleduplnějším oslavám v jednom, to je PRSKAVKA V MANDARINCEJ.

Vítáme nový rok 2024 a těšíme se nové zážitky. ŠD UJ