Žáci 6.,7.,8. a  9.  ročníku  využili vybraných vyučovacích hodin výtvarné výchovy  k  naučné  podívané a kulturnímu zážitku. Výstavní prostory minigalerie KIC v Uhlířských  Janovicích  zaplnily práce  účastníků  soutěže a v průběhu únorového a březnového měsíce nechala  tímto  veřejnosti nahlédnout do tradice svátku  Masopustu .

Výběr byl opravdu pestrý a my si mohli prohlédnout  nápady kolektivů mateřských školek, školních družin  i  zájmových kroužků  základních škol  nejen z  Uhlířských Janovic. Mezi všemi nechyběly ani ty naše, měli jsme velkou radost, byly totiž výherní.  Přehlídka  tradičních i netradičních výtvarných technik,  „recy“ materiály, přírodniny a prostorová tvorba.  Soutěžní  díla  společně s těmi  výherními  tak trochu  zkoušela  naše znalosti, proto jsme si zároveň s  prohlídkou  udělali  malé opakování   a jmenovali  si  postupy  práce  a použité  materiály.  Se zájmem  jsme  pročítali jednotlivé vizitky  autorů  a občas si sáhli na zhotovené dílo stojící v prostoru či visící nad hlavami.  Makové koláče, jitrnice,  fotokoutek  klauna, věrná kopie maškary kobylky,  vozembouch a  další  tradiční  zábava či předměty vlastní  tomuto  svátku  plnému veselí.  Společně jsme se shodli na tom, že výstava  soutěže  se velmi povedla, odkaz našich  předků  se  pestře  vybarvil  a prostřednictvím originálních  děl  mladších a starších žáků byl opět mezi námi jako kdysi s našimi prarodiči.