Dne 15. 12. 2023 jsme byli pozváni do základní školy v Uhlířských Janovicích, kde měli letošní žáci devátých ročníků připravené představení, pojící se s časem adventním, vánočními zvyky a tradicemi. Pod vedením paní učitelky Švarcové nás tito žáci zvládli seznámit s nejrůznějšími postavami, které jsou spojovány právě se zmiňovaným adventem. Kromě známé trojice Mikuláše, čerta a anděla se představili také Barborky, Lucky, děsivá Perchta, klovcové báby, tři králové či Ambrož ve vysoké čepici. Každá z postav o sobě prozradila svou nejdůležitější úlohu v souvislosti s  adventem, a některé dokonce obdarovaly naše žáky sladkostmi. Poutavé vypravování bylo prokládáno společným zpěvem koled, které nás všechny naladily na tu pravou vánoční atmosféru.

Kouzelný předvánoční den v základní škole dále pokračoval ukázkou vánočních zvyků a tradic v různých zemích světa. Společně jsme měli možnost poznat, jak vypadají Vánoce v Japonsku, Austrálii, na Hawaji, ve Španělsku či na Ukrajině.

O zachování vánočních tradic je třeba usilovat a každoročně si je připomínat. Děkujeme všem účinkujícím za nádherné vystoupení.